Rewal to jeden z najczęściej odwiedzanych kurortów nad Bałtykiem. Położony w zachodniej części wybrzeża jest stolicą Gminy, do której należą również miejscowości: Pogorzelica, Niechorze, Pobierowo, Trzęsacz i Pustkowo.

 

Jest to również miejscowość, o której pisało się już ponad 600 lat temu. O Rewalu wspominały dokumenty kościelne pisząc, że była to karczma zbójecka odwiedzana przez podróżników wędrujących w stronę Kamienia Pomorskiego. Dawniejszy Rewahler Krug to wyjątkowe miejsce, którego uroda polegała na uroczych, piaszczystych plażach i jedynym w swoim rodzaju klifowym, a czasami urwistym brzegu.

Jest wiele powodów, dla których Rewal jest miejscowością tak bardzo obleganą przez turystów nie tylko z Polski. Jednym z głównych jest mikroklimat i czyste, przesycone nadmorskim jodem powietrze. Kolejne powody to np. interesujące zabytki, wśród których są Nadmorska Kolej Wąskotorowa i niektóre jej dworce, ruiny Kościoła w
Trzęsaczu, Latarnia Morska w Niechorzu, a także urocze trasy rowerowe i spacerowe wzdłuż linii brzegowej Bałtyku.

Doskonale czują się tu także dzieci, które z pewnością zachwycone będą takimi atrakcjami jak: Park Wieloryba, Bajkowa Chata, Park Linowy, liczne boiska sportowe, skatepark czy stadnina koni. Bez obaw o jakość wody! tutejsze kąpielisko już wielokrotnie wyróżniane było certyfikatem Błękitnej Flagi.

Rewal jest jednym z najspokojniejszych kurortów letniskowych na wybrzeżu. Z tego powodu jest wybierany jako miejsce do wypoczynku wakacyjnego przez wszystkich, którzy szukają ciszy i spokoju. Brak głośnych dyskotek, tłumów młodzieży zakłócających ciszę nocną po wieczornych imprezach i jednocześnie duża baza małej gastronomii, zacisznych lokali, kawiarni i kameralnych klubów – to powód, dla którego do Rewala przyjeżdżają zwolennicy takiej właśnie formy wypoczynku.

Rewal
Projekt i realizacja: Netfactory